Wrocław - gdzie warto iść?
Wrocław

Wrocław - gdzie warto iść?

Wycieczka do Wrocławia to doskonały sposób na spędzenie ciekawego weekendu. O nudzie nie może być mowy, ponieważ jest to miasto niezwykle interesujące. Można zobaczyć mnóstwo ciekawych atrakcji, odwiedzić klimatyczne restauracje z przepysznym jedzeniem i odkryć piękno Wrocławia.

Najciekawsze miejsce we Wrocławiu

Na pierwszym miejscu zdecydowanie znajduje się Ostrów Tumski, czyli najstarsza dzielnica miasta, której historia sięga odległych lat. Wśród tamtejszych zabytków warto zwrócić uwagę na Archikatedrę Świętego Jana Chrzciciela, uznawana za pierwszą ukończoną świątynię gotycką. Wjeżdżając na wieżę katedralną można zobaczyć przepiękną panoramę Wrocławia. W Ostrowie znajduje się jeszcze kilka kościołów oraz Muzeum Archidiecezjalne. Słynny jest także Most Tumski, na którego balustradach zakochani zawieszają symboliczne kłódki ze swoimi inicjałami. Kluczyki do nich wyrzuca się do Odry, ma to symbolizować dozgonną miłość między dwojgiem ludzi. Na uwagę zasługuje także Ogród Botaniczny, spacer po nim to sposób na wyciszenie i niczym niezmącony spokój, którym można się rozkoszować. Znajduje się tam wiele gatunków roślin, oczka wodne, szkalrnie, a nawet ławeczki dla tych, którzy chcą sobie nieco odpocząć.

Wrocław - gdzie warto iść?

Spędzanie czasu we Wrocławiu

Być może nie każdy wie, ale Wrocław nazywany jest Miastem Krasnali, postaci zaczęły pojawiać się w XX wieku, a konkretnie latach 80. Miały one symbolizować walkę z ustrojem komunistycznym, który zaczął już doskwierać społeczeństwu. Początkowo były to rysunki, ale w 2005 roku pojawiło się wiele figurek w całym mieście, obecnie jest ich około 400 w różnych częściach Wrocławia. Ciekawą atrakcją może być zatem wędrówka śladami wrocławskich krasnali, co jest łatwe dzięki specjalnej stronie internetowej. Naniesiono na niej wszystkie punkty, w których stoją krasnale, na ich widok uśmiech szybko pojawia się na twarzy, a zdjęcie z figurkami są idealną pamiątką. Będąc we Wrocławiu nie powinno się oczywiście pominąć wycieczki na Rynek, jeden z najpiękniejszych na terenie Polski.

Zobacz więcej podobnych postów