Obiad w restauracji – jak się ubrać?
Rozrywka

Obiad w restauracji – jak się ubrać?

Obiad w restauracji to dla jednych codzienności a dla innych sposób na świętowanie wyjątkowej okazji. Restauracja jednak nie równa restauracji tak jak i same okoliczności obiadu. Jak zatem powinno się ubrać, gdy wychodzi się na obiad do restauracji?

Jak się ubrać do restauracji na obiad?

Okazja okazji nie równa, lokal lokalowi też. Jeżeli więc zastanawiasz się, jak się ubrać do restauracji na obiad przede wszystkim określ sytuację. Istotne jest, czy to ma być randka, spotkanie ze znajomymi czy spotkanie biznesowe z przedstawicielami potencjalnych klientów. W każdym z tych przypadków będzie obowiązywać inny strój.

Na randkę w restauracji można postawić na coś bardziej eleganckiego, ale przy okazji podkreślającego atuty. W przypadku wypadu ze znajomymi nie trzeba się bardzo stroić, można wybrać zestaw wygodny, ale mający w sobie trochę szyku. Natomiast na spotkanie biznesowe koniecznie trzeba wybrać strój biznesowy ewentualnie wybrać coś smart casual. Tutaj dużo zależy jak bardzo oficjalne lub nieoficjalne będzie takie spotkanie.

Obiad w restauracji – jak się ubrać? 

Wskazówką, jak się ubrać do restauracji na obiad będzie także sama restauracja. Wybierając się do eleganckiego lokalu z kilkoma gwiazdkami michelin konieczna będzie elegancja, raczej w wydaniu klasycznym niż ekstrawaganckim. Są jednak restauracje, które serwują steki, burgery czy pizze i w takim miejsce lepiej wpasujesz się w otoczeniu w czymś codziennym niż w pełnym garniturze czy wieczorowej sukni.

Kwestie bardziej szczegółowe, w przypadku kobiet, jak to czy lepsza będzie sukienka, spódnica z elegancką koszulą czy może garnitur tutaj również zależy od sytuacji. Nie każdy krój spódnicy, spodni czy sukienki jest taki sam, nie ma więc jednego dobrego zestawu. Podobnie ma się kwestia w przypadku mężczyzn. Są różne odsłony garniturów, koszul czy swetrów. Tutaj trzeba elastycznie i indywidualnie podchodzić do każdej sytuacji i obiadu w restauracji.

Wiesz już, że wybierając się na obiad do restauracji musisz zastanowić się nad tym, jaka to jest okazja oraz jakie miejsce. Strój bowiem należy dopasować do okoliczności i miejsca, a te zwykle są różne i możliwości jest naprawdę dużo.

Zobacz więcej podobnych postów