Co zobaczyć we Wrocławiu zimą?
Wrocław

Co zobaczyć we Wrocławiu zimą?

Zimą Wrocław jest równie piękny, dlatego to miasto warto odwiedzić również w chłodniejsze dni. Ma naprawdę dużo do zaoferowania, zarówno osobom podróżującym samotnie, jak i z całymi rodzinami, w tym z dziećmi. Niewątpliwie największą atrakcją jest wówczas Jarmark Bożonarodzeniowy. Wyjątkowa, przedświąteczna atmosfera daje mnóstwo radości i dzieciom i dorosłym, przyciąga ona mieszkańców miasta i osoby spoza niego.

Piękny Wrocław w zimowych warunkach

Liczne kolorowe stragany widoczne są z daleka, wiele osób kupuje na Jarmarku prezenty świąteczne dla najbliższych osób. Każdego roku znajduje się tam mnóstwo straganów z biżuterią i innymi drobiazgami, wiele spośród nich powstaje ręcznie. Jarmark wiele oferuje również dla wielbicieli pysznego jedzenia, zdecydowanie każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Nie brakuje potraw typowych dla polskiej kuchni oraz pochodzących z innych zakątków Europy. Zimą pięknie prezentuje się ponadto Ostrów Tumski, czy Dzielnica Czterech Wyznań i kompleks Ossolineum. Do spacerów zachęcają też promenady i bulwary. Należy pamiętać, że Wrocław jest miastem 12 wysp i 100 mostów, dlatego dopływy rzeki Odry skute lodem robią wyjątkowe wrażenie.

Co zobaczyć we Wrocławiu zimą?

Inspiracje na zimowe spacery po Wrocławiu

Wśród inspiracji wrocławskich nie może zabraknąć wycieczki po Rynku, gdzie znajdują się unikatowe zabytki architektury renesansowej i gotyckiej. Mieszczańskie kamienice robią równie dobre wrażenie, między innymi Pod Siedmioma Elektorami, Pod Złotym Słońcem. Odwiedzając Rynek we Wrocławiu wręcz trzeba udać się do Muzeum Pana Tadeusza, gdzie można zobaczyć między innymi rękopis Adama Mickiewicza. To miejsce powinni odwiedzać uczniowie, ponieważ w środku znajdują się nie tylko stałe ekspozycje, ale także zaawansowany program wystaw będących przykładem innowacyjnej działalności edukacyjnej. Kandydaci na studia powinni natomiast udać się do budynku głównego Uniwersytetu Wrocławskiego, uczelnia powstała ponad 300 lat temu. We wnętrzu można podziwiać wiele śladów historii i twórczości wybitnych artystów.

Zobacz więcej podobnych postów